Kiedy na sesję

Nie ma złej pory na sesję zdjęciową, bo każda pora roku ma swój urok. Jest piękna wiosna z soczystą zielenią, zwiewne babie lato, cudownie kolorowa jesień i bajkowa zima 🙂

Zdecydowanie preferuje plenery, wiec mamy niezliczona ilość możliwości 🙂

Jedynie jeśli chodzi o sesję ciążową i noworodkową, czas jest istotny 🙂

SESJA NOWORODKOWA:

O sesji noworodkowej należy pomyśleć jeszcze przed narodzinami Dzieciątka, aby na spokojnie omówić szczegóły i ustalić wstępny termin, a po narodzinach Maleństwa ustalimy konkretna datę.

Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ sesję noworodkową wykonuję w okresie do 14-dni po narodzinach maleństwa. Jest to najlepszy czas ponieważ Maluszek większość czasu śpi i jest bardzo plastyczny. Na takiej sesji to Dzieciątko jest najważniejsze, to ono ustalę reguły, chce jeść – przerwa – jemy… potrzebuje tulania Mamusi – przerwa – tulamy… Dlatego czas trwania takiej sesji to ok 3-4 godzin. Całość odbywa się w przyjemnej atmosferze, a dobro i bezpieczeństwo Maluszka są dla mnie najważniejsze.

SESJA CIĄŻOWA:

Sesję ciążową najlepiej wykonać w 7-8 miesiącu ciąży, ponieważ brzuszek jest już ładnie widoczny, a przyszła Mama jest zazwyczaj w dobrej formie 🙂
Dla mnie Kobiety w ciąży to kwintesencja piękna i na takiej sesji przyszła Mama jest Królową.

Jak się ubrać na sesję

SESJA NOWORODKOWA „CUD NARODZIN”

Całością stylizacji zajmuje się Fotograf. Rodziców proszę o zabranie z sobą na sesje smoczka, ulubionego kocyka oraz pieluszki tetrowej.
Podczas sesji jest możliwość wykonania ujęć również z Rodzicami, proszę o zabranie koszulek białych i czarnych BEZ NAPISÓW, ZDOBIEŃ.

SESJA CIĄŻOWA „MAGICZNE OCZEKIWANIE”

Na sesje zakładamy gładką bieliznę cielistego koloru, ewentualnie białą. W miesiącach zimowych wymagana jest bielizna termiczna.
Podczas sesji ciążowej Modelka otrzymuje do dyspozycji suknie z mojej prywatnej kolekcji.
Jeżeli przyszły Tata ma ochote brać udział w sesji, jego strój powinien być prosty i stonowany. Zestaw granatowe lub brązowe spodnie i jasne koszulka lub sweter zawsze się sprawdza. Najważniejsze, aby były to ubrania bez nadruków, napisów – IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ 🙂
Zawsze przed sesja wszystko ustalamy wspólnie.

SESJA RODZINNA „W RODZINIE SIŁA”

Podczas sesji rodzinnej ważne jest to, aby ubrania poszczególnych członków rodziny były spójne kolorystycznie, czyli np. białe koszulki i jeansy, taki zestaw zawsze się sprawdza.
Wybieramy dwa kolory i na tej bazie kompletujemy garderobę na sesje, WAŻNE ABY UBRANIA BYŁY BEZ NAPISÓW, NADRUKÓW ORAZ NADMIERNYCH ZDOBIEŃ.
Im prościej tym lepiej 🙂 🙂 🙂

SESJA RUDZIELCÓW „ RUDZINKOWE LOVE”

Ustalamy indywidualnie w zależności od charakteru sesji.

SESJA PAR „BYĆ RAZEM TO CUD”

Ubrania dobieramy tak, aby kolorystyka była spójna, maksymalnie 2-3 kolory, które ze sobą zestawiamy. WAŻNE ABY UBRANIA BYŁY BEZ NAPISÓW, EMBLEMATÓW, ZDOBIEŃ.
Mile widziane chusty, czapki. Koniecznie zabierzcie na sesje coś charakterystycznego dla Was, coś co Was na przykład połączyło, coś co lubicie robić razem np. lubimy czytać książki – zabieramy książkę.

SESJA DZIECIĘCA

Szukamy w szafie dzieciątka rzeczy w których wygląda wyjątkowo, ważne, aby były to rzeczy proste w stonowanej kolorystce, BEZ NAPISÓW, EMBLEMATÓW, ORAZ ZDOBIEŃ. Szukamy czegoś w stylu retro, babciowy sweterek, spodnie z szelkami, ciekawy kapelusz, fajny płaszczyk, peleryna. Podstawą jest zawsze jedna jasna bielizna i koszulka na ramiączkach biała beżowa, kremowa, a całą resztę doczarujemy na miejscu, w dniu sesji 🙂
Przed sesją wszystko wspólnie ustalamy, ja również dysponuję dużą zaczarowaną szafą z której możemy coś dobrać 🙂